Poradnik specjalistów
Grzejniki TermoPlaza INVERTER – na czym to polega?
Efektywne ogrzewanie przy niskich kosztach
Skuteczne, nowoczesne ogrzewanie wymaga pełnej automatyzacji. Dzięki temu temperatura jest utrzymywana na dobrym poziomie. Aby to zapewnić, warto zainwestować w grzejnik na podczerwień z termostatem. Zewnętrzny regulator przynosi szereg korzyści.
Sterownik zewnętrzny jest niezawodny, zapewnia dokładny pomiar temperatury wewnątrz pomieszczenia, co przekłada się na wysoki komfort cieplny, a także zmniejszenie zużycia energii. Panele grzewcze na podczerwień z termostatem wyróżniają się bardzo długą żywotnością, a to zapewnia ich efektywne działanie.
Programowalny przewodowy regulator działa bardzo stabilnie, wygląda estetycznie, doskonale sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Umożliwia stworzenie harmonogramu ogrzewania, co zapewnia skuteczne kontrolowanie temperatury. Zaoszczędzić można na kosztach ogrzewania, zoptymalizować temperaturę w pomieszczeniach. Grzejnik elektryczny z termostatem jest niezawodny.

Wybierając system grzewczy do domu, kupujący często zastanawiają się, co wybrać: energooszczędne panele TermoPlaza INVERTER czy standardowy grzejnik elektryczny. Porównując te dwa urządzenia, TermoPlaza INVERTER wygrywa pod wieloma względami, choć jego cena zakupu jest wyższa. Warto więc wyjaśnić, skąd bierze się ta różnica.
Zwykłe grzejniki tradycyjne
Zarówno grzejniki TermoPlaza INVERTER jak i każdy standardowy grzejnik elektryczny (konwektor, farelka, promiennik podczerwieni) służą do ogrzewania pomieszczeń. Specyfika pracy, jednak, konwencjonalnego grzejnika elektrycznego zakłada pracę w cyklach “włącz/wyłącz”. Polega to na tym, że po osiągnięciu żądanej temperatury przestaje on działać, a włączenie następuje, gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie o 2-3 stopnie.
Podobieństwa dwóch systemów
Zarówno TermoPlaza INVERTER jak i konwencjonalny grzejnik służą do ogrzewania pomieszczenia. Z wykonaniem tego zadania oba systemy sobie radzą pod warunkiem odpowiedniego doboru mocy grzewczej do pomieszczenia. Należy wziąć pod uwagę moc grzewczą oraz zalecenia producenta co do ogrzewanego metrażu.
Różnice między TermoPlaza INVERTER a konwencjonalnymi grzejnikami
Pomimo cech wspólnych tych systemów grzewczych są bardzo istotne różnice, które mają istotny wpływ na ostateczną decyzję o wyborze ogrzewania:
- Zasada działania
- Zużycie energii
- Poziom hałasu
- Trwałość
- Dokładność utrzymania temperatury
- Cena
Zasada działania
Konwencjonalne grzejniki działają cyklicznie, tzn. po osiągnięciu ustawionej temperatury wyłączają się, a następnie włączają się, gdy temperatura spada.
TermoPlaza INVERTER działa niemal w sposób ciągły, zmniejszając jedynie moc grzewczą poprzez obniżenie poboru energii, aby utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu. Podtrzymanie temperatury może się odbywać z użyciem tylko 5% mocy grzejnika, co jest znacznie bardziej ekonomiczne.
Zużycie energii
Grzejniki TermoPlaza INVERTER są do 70% bardziej ekonomiczne jako źródło stałego ogrzewania w dobrze ocieplonych budynkach bez przeciągów i nieogrzewanych pokoi. Wszystko za sprawą płynnego doboru mocy grzewczej. Dzięki systemowi INVERTER grzejniki pobierają jedynie ułamek mocy grzewczej aby podtrzymać zadaną temperaturę w pomieszczeniu.
Poziom hałasu
TermoPlaza INVERTER, w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników elektrycznych, nie zawiera ani płynów ani wentylatorów czy innych ruchomych części. Dzięki temu praca grzejnika TermoPlaza jest bezdźwięczna, co jest szczególnie istotne przy ogrzewaniu sypialni i pokoi dziecięcych.
Trwałość
Praca w cyklach „włącz/wyłącz” tradycyjnych grzejników prowadzi do szybkiego zużycia elementów grzejnych i termostatów. Panele grzewcze TermoPlaza INVERTER są pozbawione tej wady i przy odpowiedniej eksploatacji zapewnią 25 lat bezawaryjnej pracy.
Dokładność utrzymania temperatury
Dzięki stałemu podtrzymaniu ciepła TermoPlaza INVERTER nie dopuści do wahań temperaturowych w pomieszczeniu. Dokładność podtrzymania temperatury wyniesie w tym przypadku nawet 0,1 C podczas gdy w przypadku standardowych grzejników sięga 2-3 C.
Cena
Energooszczędne grzejniki TermoPlaza INVERTER są nieco droższe w zakupie niż konwencjonalne grzejniki. Powodem tego są nowoczesne opatentowane technologie, polska produkcja i najwyższej jakości materiały. Jednak dzięki niższym kosztom energii, montażu i konserwacji, inwestycja w panele grzewcze TermoPlaza zwracają się często już po pierwszym sezonie grzewczym.
Zalety systemu grzewczego TermoPlaza INVERTER
Podsumowując, energooszczędne urządzenia TermoPlaza oferują:
- oszczędność energii do 70%;
- długi okres bezawaryjnej pracy;
- cichą pracę;
- bardzo dokładne podtrzymanie temperatury.
Wady systemu grzewczego TermoPlaza INVERTER
- Wyższy koszt zakupu w porównaniu do klasycznych grzejników.
Decyzja o wyborze odpowiedniego systemu grzewczego zależy od indywidualnych potrzeb i warunków panujących w domu, ale TermoPlaza INVERTER oferuje wiele korzyści, które mogą przekonać do inwestycji w nowoczesne rozwiązania grzewcze.