Poradnik specjalistów

Ogrzewanie na podczerwień w łazience: Komfort ciepła i bezpieczeństwo


Ciepło i komfort w pomieszczeniu, jakim jest łazienka to kwestie najważniejsze. Dlatego właśnie polecane jest ogrzewanie na podczerwień w łazience, które te potrzeby realizuje. Temperatura musi tu być znacznie wyższa niż w innych pomieszczeniach: minimum 23-24 stopnie. Wiąże się to z szeregiem funkcji, jakie ma to wnętrze spełniać. Po wyjściu spod prysznica nie może nam być zimno.

Grzejnik elektryczny łazienkowy zapewni odpowiednie warunki do suszenia ręczników, nie dojdzie do rozwoju grzybów czy pleśni ze względu na długofalowe występowanie wilgoci. Warunki panujące w łazience będą najlepsze, gdy znajdzie się w tym pomieszczeniu wysokiej jakości ogrzewanie.

Ogrzewanie na podczerwień w łazience działa z bardzo dużą wydajnością, zapewnia komfortowe warunki do codziennego funkcjonowania. To inwestycja, która po prostu się opłaca.

Ogrzewanie na podczerwień w łazience

Jak wiadomo, łazienka jest pomieszczeniem, które należy ogrzewać. Po pierwsze każdy ceni sobie przyjemny komfort cieplny po wyjściu spod prysznica lub wanny. Po drugie jest to pomieszczenie narażone na zatrzymywanie się wilgoci, która może powodować liczne zniszczenia oraz powstawanie grzybów. TermoPlaza skutecznie rozwiązuje ten problem, ponieważ podczerwień oddziałuje na to co znajduje się w pomieszczeniu, czyli przedmioty, ale i ściany, mury co nie pozwala gromadzić się wilgoci, ale i zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Oczywiście oddziałuje również na ludzi i zwierzę co daje nam przyjemne ciepło jak przy czerpaniu promieni słonecznych w letni dzień.

Promienniki TermoPlaza są całkowicie bezpiecznym modelem ogrzewania- dzięki wbudowanemu termostatowi możemy nadać pożądaną temperaturę zarówno dla pomieszczenia jak i przedniego panelu obudowy. Wbudowany czujnik zapobiega również przegrzaniu promiennika, co minimalizuje wszelkie zagrożenia. Dodatkowo zakupując promiennik dedykowany do łazienki, zyskujemy estetyczne i praktyczne rozwiązanie z funkcją wieszaków do suszenia np. ręczników.

Zobacz także: