Poradnik specjalistów

Fotowoltaika w połączeniu z panelami TermoPlaza – nawet 0zł za ogrzewanie rocznie

Często słyszymy pytanie: „Czy będzie mi się to opłacać?”.

Posiadając własną elektrownię, produkujemy prąd jako niezależny konsument, nie zważając na pory roku. Co ciekawe to nie lato przynosi największe produkcje zaś wiosna, która jest równocześnie okresem kiedy korzystamy jeszcze z ogrzewania domu. Polska ma praktycznie takie same warunki pod względem produkcji energii, jak europejska potęga fotowoltaiczna, czyli Niemcy.

Planowanie wielkości instalacji fotowoltaicznej muszą Państwo rozpocząć od sprawdzenia, ile wynosi roczne zużycie energii elektrycznej przez nasze gospodarstwo domowe oraz oszacowania w przybliżeniu spodziewanego zużycia energii na ogrzewanie. Planując ogrzewanie panelami na podczerwień, należy obliczyć zapotrzebowanie domu na moc grzewczą. W tym pomogą Państwu nasi doświadczeni doradcy, zapraszamy do kontaktu.

Fotowoltaika oraz podczerwień to ekologiczne rozwiązania cenione w czasach, kiedy ceny paliw galopują do góry, a zarobki za nimi nie nadążają. Zatem przy dobrze dobranych panelach fotowoltaicznych oraz grzejnikach na podczerwień TermoPlaza możemy uzyskać wręcz darmowe ogrzewanie, dbając o środowisko. Przy dobrze dobranej mocy grzejników oraz instalacji fotowoltaicznej mogą Państwo cieszyć rachunkami za prąd nawet 0 zł! Oczywiście, wiążą się z tym znaczące wydatki na montaż instalacji fotowoltaicznej, ale przy obecnych cenach za energię elektryczną okres zwrotu wynosi około 10 lat.

Od czego zacząć?

Przygodę z ekologicznym oszczędnym ogrzewaniem musimy rozpocząć od odpowiedniego dobrania paneli na podczerwień dla domu. Warto w tej kwestii zasięgnąć porady specjalisty, aby dobrać odpowiednią moc paneli grzewczych na podczerwień do metrażu pomieszczeń oraz budynku. Warto dokonać takiej konsultacji jeszcze przed inwestycją, aby wziąć pod uwagę pobór mocy promienników.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Zobacz także: