Poradnik specjalistów

Grzejnik elektryczny do łazienki 4m2

Standardowo przyjmuje się, że mały grzejnik do łazienki powinien mieć moc około 120 W na 1 m² kwadratowy łazienki, ale tylko wtedy, gdy pomieszczenie ma bardzo dobrą izolację i jest wyposażone w szczelne okna. Wynika z tego, że grzejnik do łazienki 4m2 powinien mieć moc ok. 400-520 W, w zależności od zastosowanej izolacji.

Najlepszym wyborem jest grzejnik do łazienki na podczerwień, który działa skutecznie i na zawołanie dostarcza ciepło, gdy tylko jest ono potrzebne osobie korzystającej z łazienki.

Jaki grzejnik do łazienki 4m2?

Grzejnik elektryczny do łazienki 4m<sup>2</sup>
4 m2

Przy doborze promiennika na powierzchnię 4m2 bardzo ważną kwestią jest dokładny wymiar pomieszczenia oraz jego wysokość do sufitu. Należy również pamiętać, że ważną wskazówką są okna i ich rodzaj (drewniane/ plastikowe, jedno/dwu/trzy szybowe). Posiadając te informacje pozostaje jeszcze pytanie w jaki sposób ogrzewanie ma służyć – czyli czy będzie to jedyny model ogrzewania użytkowany w domu czy też jedynie dodatkowa forma dogrzewania. Po takiej garści informacji możemy dobierać już dokładną moc.

Nowy budynek+ b. dobra izolacji, wysokości do sufitu 2,6m na 4m2 – panel TermoPlaza STP 270 o mocy 270, panel ten występuje również w wersji dedykowanej do łazienek.

Gdyby chodziło o stary dom bez ocieplenia, gdzie wysokość pomieszczeń wynosiłaby 3m, zalecalibyśmy panel TermoPlaza STP 400 o mocy 400W.