Poradnik specjalistów

Jaki wybrać grzejnik na podczerwień 15m2?

Moc grzejnika na 1m2 powinna wynosić od 60 do 200 W, czyli średnio 1500 W. Jest to oczywiście wartość szacunkowa. W zależności od tego, jaką pokój posiada izolację oraz szczelność okien, można zdecydować się na grzejnik na podczerwień 15m2 o mniejszej lub większej mocy. Może zdarzyć się, że w jednym pokoju w zupełności wystarczy grzejnik na 15m2 o mocy 960 W, a w innym potrzebny będzie o mocy aż 2400 w.

Dobierając właściwy grzejnik do pokoju 15m2 zapewniasz sobie maksymalny komfort relaksu i odpoczynku.

Jaki grzejnik do pokoju 15m2?

Jaki wybrać grzejnik na podczerwień 15m<sup>2</sup>?
15 m2

Jeżeli zastanawiasz się jaki grzejnik na podczerwień należy zastosować w pokoju 15m2, pierwszym krokiem w doborze ogrzewania jest ustalenie czy pożądany promiennik ma służyć jako ogrzewanie zasadnicze czy też dodatkowe. Kolejny krok to ustalenie parametrów technicznych i rodzaju budynku, musimy ocenić jego właściwości termoizolacyjne. Brane są przy tym pod uwagę materiały, z których był wykonany, rok budowy, rodzaj okien i drzwi. I ostatni, niezwykle ważny krok, to dokładny pomiar pomieszczenia wraz z wysokością do sufitu. Te wszystkie informacje pomagają precyzyjnie dobrać odpowiednią moc grzewczą.

Przykładowo:
W nowym budynku o bardzo dobrej izolacji (3 szybowe nowoczesne okna) i wysokości do sufitu 2,5m na 15m2 odpowiedni będzie panel TermoPlaza STP 550 o mocy 550W.
W domu 20 letnim ocieplonym 10 centymetrową warstwą styropianu przy tych samych wymiarach pomieszczenia należałoby zastosować TermoPlaza STP 700 o mocy 700W.

Zachęcamy do samodzielnego dobrania ogrzewania za pomocą kalkulatora.