Poradnik specjalistów

Grzejnik na podczerwień 50m2

System ogrzewania na podczerwień
Samowystarczalne, świetnie działające ogrzewanie elektryczne 50m2 posłuży przez wiele lat. Zalecane jest klientom, którzy cenią sobie niezależność, sterowanie temperaturą w domu, jak i dopasowywanie warunków do własnych potrzeb. Nie sposób wymienić zalet ogrzewania na podczerwień, ponieważ jest ich aż tak dużo. Docenisz je w momencie korzystania z systemu.

Wprowadzając do pomieszczenia grzejnik na podczerwień 50m2 można osiągnąć bardzo dobre rezultaty, ciesząc się z maksymalnego komfortu.

Grzejnik na podczerwień 50m<sup>2</sup>
50 m2

Początkowo najważniejsze jest aby w miarę możliwości dokładnie zmierzyć pomieszczenie oraz wysokość do sufitu. Musimy również odpowiedzieć sobie na pytanie czy ogrzewanie podczerwienią ma być zasadniczą formą ogrzewania czy dodatkową. Ważne, również, w dopasowaniu mocy są parametry techniczne budynku – takiej jak rodzaj budownictwa (dom/blok/kamienica), rodzaj oraz warstwa ocieplenia, a także rodzaj okien (dwuszybowe/trzyszybowe). Pomocnym będzie współczynnik przenikania ciepła podawany przez producenta okien.

Dla przykładu spójrzmy na nowy budynek mieszkalny z 2022 roku, wysokości do sufitu 2,6m na 50m2- 2x panel TermoPlaza STP 900 o mocy 900W każdy.
Z kolei do starej nieocieplonej kamienicy o wysokości pomieszczeń 3m na 50m2 potrzebujemy już 4x panel TermoPlaza STP900 o mocy 900W każdy. Jak izolacja budynku ma bardzo istotny wpływ na zapotrzebowanie na energię grzewczą.