Poradnik specjalistów

Jaki promiennik na podczerwień do ogrzania salonu?

Grzejnik na podczerwień do salonu – dlaczego warto?

Ogrzewanie na podczerwień jest zdecydowanie najchętniej wybierane przez wielu nowoczesnych inwestorów. Stanowi ekologiczny i ekonomiczny system grzewczy, który szczególnie warto zastosować w salonie.

Nowoczesne ogrzewanie do salonu

Ekologiczne i prozdrowotne właściwości promienników ciepła sprawiają, że ogrzewanie na podczerwień jest najlepszym wyborem do pomieszczeń, w których spędza się dużo czasu. Salon do nich należy. System nawilża i oczyszcza powietrze, a jednocześnie dostarcza komfortowe ciepło. Z pewnością nie ulega wątpliwości, że grzejniki do salonu pionowe działające na podczerwień są najlepszym wyborem.

Promienniki na podczerwień mogą zastąpić standardowe grzejniki do salonu pionowe. Działają niezawodnie, skutecznie ogrzewają i poprawiają komfort życia.

Ogrzewanie do salonu na podczerwień – zalety

Inwestując w grzejnik na podczerwień do salonu, można uzyskać system prosty w montażu, zapewniający duży komfort użytkowania. Ciepło wpływa na ludzi i przedmioty, zapewniając komfort termiczny na najwyższym poziomie.

Jaki promiennik na podczerwień do ogrzania salonu?

Będąc na etapie wyboru ogrzewania do nowo budowanego domu, mamy w tej chwili ogromny wybór możliwości jednak najczęściej wybierając model ogrzewania, kierujemy się oszczędnością oraz ekologią. Świetnym rozwiązanie dla obu czynników są panele grzewcze na podczerwień. Chcą pokazać, jak wygląda pobór dla dwóch wariantów budynków, przygotowaliśmy poniżej symulacje.

Przyjmijmy za cel dobranie ogrzewania na salon 45m2.

W przypadku budynku powstałego w obecnym roku z minimum 20cm ociepleniem, ze standardową wysokością do sufitu 2,6m oraz trzyszybowymi oknami w owym salonie należy zastosować dwa promienniki TermoPlaza o mocy 900W (2x STP900).

W przypadku starszego budynku, przed modernizacją oraz wymianą okien, o takiej samej wysokości do sufitu musimy przyjąć już wyższą moc. Mianowicie do ogrzania takiego salonu będą potrzebne cztery promienniki TermoPlaza o mocy 700W (4x STP700).