Poradnik specjalistów

Jaki panel na podczerwień do ogrzania biura?

Ogrzewanie do biura na podczerwień

Jeżeli nurtuje Cię pytanie, jakie ogrzewanie zastosować w biurze, aby opłaty miesięczne nie były zbyt wysokie, warto zastanowić się nad tematem ogrzewania na podczerwień.

Ciepło, które jest generowane przez grzejniki elektryczne, ogrzewa przede wszystkim ludzi i przedmioty, a dopiero później powietrze, dlatego działa niezwykle efektownie.

Tanie ogrzewanie biura grzejnikami na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień jest znane od dawna, ale dopiero kilka lat temu zyskało na popularności. Dziś znajduje zastosowanie zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach biurowych. Powodem dużego zainteresowania jest przede wszystkim możliwość intuicyjnego sterowania i dopasowywania temperatury do aktualnych potrzeb.

Emisja ciepła przez podczerwień działa na zasadzie promieni słonecznych. Ogrzewanie do biura w takim wydaniu jest dzięki temu efektywne i niezawodne. Zbliżone do naturalnego.

Inwestując w grzejniki na podczerwień, można zapewnić sobie tanie ogrzewanie biura bez najmniejszych problemów.

Jaki panel na podczerwień do ogrzania biura?

Jeśli chcesz wygenerować oszczędności dla swojej firmy, ogrzewając prądem, z pewnością najlepszym rozwiązaniem będzie podczerwień. Najważniejsza kwestia to, aby promienniki podczerwieni były dobrane prawidłowo do powierzchni oraz specyfiki budynku.

Przykładowo:
Biuro o metrażu 10m2 w budynku z 2023 roku, z bardzo dobrym ociepleniem oraz z wysokością do sufitu 2,6 m potrzebuje do wyłącznego ogrzewania jedynie jednego promiennika TermoPlaza o mocy 400W (STP400).
Jeżeli natomiast dane biuro o powierzchni 10m2 będzie znajdowało się w starej, nieocieplonej kamienicy z wysokością do sufitu 2,6 m potrzebuje już do wyłącznego ogrzewania promiennik o mocy 700W (STP700).