Poradnik specjalistów

Jaki panel na podczerwień dobrać do ogrzania garażu?

Elektryczne ogrzewanie do garażu – jakie wybrać?

Miłośnicy majsterkowania i mechaniki spędzają całe dnie w garażu. Powinni mieć tu zapewnione odpowiednie warunki termiczne przez cały rok. Jest to możliwe poprzez wybór odpowiedniego ogrzewania.

Bardzo często garaże nie są ogrzewane ze względu na chęć oszczędzania. Warto jednak zmienić swoje podejście i wybrać ekonomiczny system, jakim jest ogrzewanie na podczerwień.

Ogrzewanie do garażu na podczerwień

Niezastąpionym urządzeniem w każdym garażu jest promiennik ciepła. Zapewnia komfort cieplny majsterkowiczom. Grzejnik można uruchomić w momencie, gdy przebywasz w pomieszczeniu, a efekt cieplny jest natychmiast. Pozytywnie wpływa to na pracę, nie zniechęca do majsterkowania. Jest to świetna alternatywa dla klasycznych grzejników przenośnych, które pochłaniają zwykle zbyt wiele prądu.

Wykorzystując promieniowanie podczerwone, przestrzeń roboczą można ogrzać tanio i skutecznie. Nie trzeba martwić się o podniesienie rachunków za energię elektryczną.

Jaki panel na podczerwień dobrać do ogrzania garażu?

Dbając o utrzymywanie komfortowej temperatury w domu, należy ogrzewać wszystkie pomieszczenia również garaże. Najczęściej pojawiającym się zapytaniem jest garaż o metrażu 18m2 dlatego też pomagając Państwu w doborze przedstawiamy dwa warianty budynków:

Budynek z roku 2022, ocieplony styropianem o grubości 20 cm z trzyszybowymi oknami i wysokości 2,5 m będzie potrzebował do ogrzania 18m2 garażu jedynie 700W (panel grzewczy STP700). W przypadku garażu, który jest budowany technologią lat 80/90 lub więcej bez modernizacji i ocieplenia, ze standardową wysokością do sufitu 2,6 m będzie już potrzeba zastosować dwa panele grzewcze, aby łączna moc wynosiła 1400W. Czyli w takim wypadku odpowiednie będzie 2x STP700