Poradnik specjalistów

Jaki promiennik na podczerwień do ogrzania łazienki?

Jakie ogrzewanie do łazienki warto wybrać?

Ogrom zalet ogrzewania na podczerwień sprawia, że wiele osób zastanawia się, czy można je również zastosować w łazience. Jest bezpieczne i zdrowe, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na ten system.

Decydując się na zamontowanie paneli na podczerwień do łazienki, można zapewnić sobie bezobsługowe, ekonomiczne i komfortowe w stosowaniu ogrzewanie.

Podczerwień w łazience

Ogrzewanie podczerwienią jest świetnym wyborem do łazienki. Doceni się ciepło, które pojawia się w pomieszczeniu praktycznie w mgnieniu oka, zaraz po uruchomieniu. Długa, relaksująca kąpiel w takich warunkach jest jak najbardziej możliwa.

Ogrzewanie do łazienki w takim wydaniu zdecydowanie warto wprowadzić. Urządzenie działa niezawodnie, zapewnia przyjemne ciepło, a w dodatku wygląda bardzo interesująco. Dopasowuje się do aranżacji nowoczesnych.

Komfort cieplny, jaki zapewnia ogrzewanie na podczerwień, jest niezwykły, dlatego zdecydowanie warto wybrać ten system grzewczy do swojej łazienki.

Jaki promiennik na podczerwień do ogrzania łazienki?

Chcąc poczuć w swojej łazience przyjemne miękkie ciepło, a przy tym jeszcze zaoszczędzić na prądzie Klienci decydują się właśnie na promienniki TermoPlaza. Ażeby pomóc w dobraniu odpowiedniego promiennika poniżej prezentujemy dwa warianty dla wyłącznego ogrzewania łazienki o metrażu 7m2.

Jeśli mieszkasz w nowym budynku z przełomu lat 2022/2023, posiadasz trzyszybowe oka oraz wysokość do sufitu 2,6m, a ocieplenie budynku wynosi co najmniej 20 cm do swojej łazienki potrzebujesz promiennika o mocy 270W. Tutaj najlepszym wyborem będzie panel dedykowany do łazienki z możliwością zawieszenia ręczników STP720DT

Jednak jeśli mieszkasz w kamienicy, która nie przechodziła modernizacji ani wymiany okien, posiada wysokość do sufitu 2,8m to musisz zastosować już wyższą moc promiennika, czyli 550W. Bez zmartwień tutaj również możemy zaoferować panel dedykowany do łazienki, posiadający wieszaki na ręczniki- STP550DT