Panele grzewcze na podczerwień

Poszczególne metody ogrzewania domu mogą się różnić od siebie zarówno zasadą działania, jak i efektywnością czy kosztami pracy. Godnym polecenia rozwiązaniem są panele grzewcze na podczerwień. Jeżeli kupując panele grzewcze, cena jest dla Ciebie kluczową kwestią, koniecznie zapoznaj się z produktami dostępnymi w naszej ofercie.

Panele grzewcze na podczerwień opinie, Termoplaza

Panele grzewcze są rodzajem grzejników bezpośrednich. Ich funkcjonowanie opiera się o przemieszczanie fal elektromagnetycznych. Tego typu ogrzewanie korzysta ze zdolności odbijania promieniowania podczerwonego, jego załamywania, skupiania oraz pochłaniania. Powłoka zewnętrzna płyty grzewczej składa się tu ze specjalnego tworzywa, które pozwala na maksymalny przesył energii cieplnej w podczerwieni. Panele grzewcze na podczerwień opinie zaskoczą niejednego nowego Klienta.

Czym charakteryzują się elektryczne panele grzewcze?

Elektryczne panele grzewcze — opinie klientów na ich temat są zdecydowanie pozytywne. Trudno się temu dziwić — rozwiązanie to ma całe mnóstwo zalet. Warto wspomnieć tutaj między innymi o tym, że panele grzewcze tego typu są niezwykle wydajne. Co więcej, nagrzewające się ściany i sufity pozostają suche na całej powierzchni, a co za tym idzie — nie są podatne na rozwój pleśni i grzybów. Oprócz tego, poprawie ulegają ich właściwości izolacyjne, czego skutkiem jest mniejsze zapotrzebowanie na ciepło.

Panele grzewcze na podczerwień — ceny

Zanim przejdziemy do zagadnienia, jakim jest panele grzewcze na podczerwień cena, warto pokrótce wyjaśnić, jak należy dobierać ich moc (zobacz panele grzewcze na podczerwień ceny). Pod uwagę wziąć powinno się tu zarówno przeznaczenie produktu, jak i stopień izolacji budynku. Jeżeli panele mają stanowić główne źródło ogrzewania, przyjąć powinno się moc 50 W dla 1 m2 powierzchni. Gdy natomiast będą one pełniły funkcję uzupełnienia ogrzewania bazowego, odpowiednia będzie moc na poziomie 30 — 35 W dla 1 m2 powierzchni. Wiemy już jak wybierać panele grzewcze na podczerwień. Opinie pozytywne na ich temat związane są również z korzystną ceną oferowanych przez naszą firmę rozwiązań. Za najtańszy produkt tego typu z naszego asortymentu zapłacić należy jedynie niecałe 500 zł.

Czytaj więcej